KS Unia II Żywocice-Krapkowice Gospodarze

boisko sportowe w Żywocicach
90'

Kary

50'
Szymon Kociurski Przerwanie przeciwnikom możliwości kontynuowania korzystnej akcji poprzez podstawienie nogi przeciwnikowi
57'
Denis Kaźmierz Krytyka orzeczeń sędziowskich
79'

12.11.2019

W meczu derbowym kończącym rundę jesienną sezonu 2019/2020, ulegliśmy 1:4 (0:0)na wyjeździe zespołowi KS Unii II Żywocice-Krapkowice.

Od początku spotkanie toczone było w szybkim tempie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, lecz ich napastnik minimalnie chybił. Po upływie kwadransa gry wykonywaliśmy rzut wolny, po mocnym uderzeniu piłkę wypluł przed siebie Fabian Kipka, a dobitka w ostatniej chwili została zablokowana. W 25. minucie Łukasz Bawoł, czołowy napastnik 4-ligowej Unii Krapkowice, który wzmocnił w tym meczu rezerwy, będąc w dogodnej sytuacji uderzył prosto w Damiana Smieszka. Krótko przed przerwą mieliśmy najlepszą okazję na objęcie prowadzenie. Piłkę z bocznej strefy boiska dorzucił Andrzej Kozłowski, lecz Mirosław Pieczara przestrzelił będąc sam przed bramkarzem.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Zaraz po wznowieniu gry Łukasz Bawoł "ostemplował" poprzeczkę. W 51. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Denis Kaźmierz. Były to niestety dla nas "miłe złego początki". Zespół Żywocic nie tylko z nawiązką odrobił straty ale już w 65. minucie wygrywał dwoma bramkami. Wyrównującą bramkę plasowanym strzałem strzelił najlepszy na boisku Łukasz Bawoł, kolejne dwie dorzucili kolejno Robert Bartela i Adam Gondek, grający trener gospodarzy. Wynik ustalony został siedem minut przed końcem meczu. Mimo ambitnych prób i walki do końca, nie udało nam się już zmniejszyć rozmiarów porażki.

Rundę jesienną sezonu 2019/2020 kończymy na 8 miejscu, z 18 zdobytymi punktami. Wygraliśmy pięć meczów, w trzech podzieliliśmy się punktami z rywalem, sześć razy zeszliśmy z boiska pokonani. Strzeliliśmy 24 bramki, a straciliśmy 29.

Przed nami ostatni akord jesieni. W niedzielę 17 listopada w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym Krapkowice - Strzelce Opolskie, zagramy na wyjeździe z B-klasowym zespołem KS Górażdże. Początek meczu o godzinie 13:00.