Autor:

mario1983

Utworzono:

21.10.2019

Po pełnym zwrotów akcji meczu, zremisowaliśmy na wyjeździe z zespołem Izbicka-Otmice 3:3 (2:0).

Początek spotkania to obustronne badanie sił i walka w środku pola. W 20. minucie wyszliśmy na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Tomasz Urbacka i na raty pokonał bramkarza gospodarzy. Po upływie kolejnych dziesięciu minut wygrywaliśmy już 2:0. Prawym skrzydłem przedarł się Mateusz Kimmel, idealnie wyłożył piłkę Denisowi Kaźmierz a ten ze spokojem umieścił ją w siatce. Drużyna Izbicka pod koniec pierwszej odsłony wykonywała kilka stałych fragmentów gry. Po jednym z nich zakotłowało się w naszym polu karnym, lecz Kamil Czerner zażegnał niebezpieczeństwo.

Druga połowa zaczęła się od znakomitej sytuacji Patryka Łuczaka, który uderzył z bliska, jednak bramkarz Izbicka instynktownie interweniował. Gospodarze w 55. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Niedługo potem odbudowaliśmy dwubramkowe prowadzenie. Tomasz Urbacka świetnym podaniem "uruchomił" Andrzeja Kozłowskiego, który technicznym strzałem zdobył swą czwartą bramkę w sezonie. Kolejne okazje zmarnowali jeszcze wprowadzeni po przerwie Mirosław Pieczara i Patryk Czerner. Kto w tym momencie myślał, że mecz jest już rozstrzygnięty, ten się grubo pomylił. Niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę, za głęboko się cofnęliśmy, co skrzętnie wykorzystał zespół Izbicka, doprowadzając pod koniec meczu do wyrównania. Już w doliczonym czasie gry, zawodnicy gospodarzy dwukrotnie zagrywali piłkę ręką w swoim polu karnym, ale nie wiedzieć czemu gwizdek sędziego milczał. Jeszcze Tobiasz Pieczara ostemplował spojenie słupka i poprzeczki bramki strzeżonej przed Artura Kukuczkę i arbiter główny zakończył te szalone spotkanie.

Reasumując, na własne życzenie straciliśmy dwa punkty. Będąc zespołem lepszym i dojrzalszym, zamiast "dobić" przeciwnika, swoją postawą na boisku pozwoliliśmy mu się odbudować. Niech mecz ten będzie dla nas nauczką na przyszłość.

W 11. kolejce zmierzymy się na własnym boisku z drużyną Błękitnych Jaryszów. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w niedzielę 27 października o godzinie 13:00.